Council Grove Swim Club
HY-TEK's MEET MANAGER 6.0 - 6:40 PM 7/6/2019 Page 2
CG 07-06-19 - 7/6/2019
Results - Council Grove Meet
(Event 14 Boys 11-12 200 Yard Medley Relay)
Relay
Team
Finals Time
A
LWM
2
3:04.99
5
1) Becker, Britton 12
2) Lundberg, Julian 11
3) Ryan, Kristian 11
4) Spooner, Elijah 12
Event 15 Girls 13-14 200 Yard Medley Relay
Relay
Team
Finals Time
A
HER
1
2:50.28
6
1) Mefford, Kahlen 14
2) Brunner, Leah 13
3) Smith, Brooklyn 14
4) Becker, Lacey 13
A
CG
2
2:52.26
5
1) Wendel, Danielle 13
2) Hower, Ally 14
3) Spittles, Elana 14
A
LWM
3
3:24.49
4
1) Mauk, Madelyn 11
2) Fruits, Sophia 12
3) Albers, Kaylee 14
B
HER
4
3:41.98
3
1) Lovett, Sarah 11
2) Becker, Rylan 11
3) Vogt, Jaiden 11
4) Henson, Shelby 12
Event 16 Boys 13-14 200 Yard Medley Relay
Relay
Team
Finals Time
A
HER
1
2:46.10
6
1) Rziha, Anthony 14
2) Becker, Koby 14
3) Vinduska, Nathan 13
4) Svitak, Cameron 13
A
CG
2
2:58.53
5
1) Breese, John 13
2) Seymour, David 13
3) McCra, Zachary 13
Event 17 Girls 15-18 200 Yard Medley Relay
Relay
Team
Finals Time
A
HER
1
2:36.81
6
1) Bigham, Emma 17
2) Mortensen, Megan 15
3) Roe, Carrie 15
4) Roe, Emilie 18
A
LWM
2
2:39.93
5
1) Heline, Makenzie 13
2) Mader, Olivia 14
3) Peterson, Ellise 16
4) Lundberg, Helena 13
B
HER
3
3:22.50
4
1) Becker, Addison 17
2) Weber, Sophia 13
4) Dallinga, Addison 13
Event 19 Girls 8 & Under 25 Yard Butterfly
Age
Team
Name
Finals Time
LWM
8
Gustus, Adalynn
1
28.40
6
CG
7
Beerbower, Gemma
2
34.70
5
CG
8
Doornbos, Betsy
3
36.92
4
HER
8
Nelson, Ella
---
DQ
CG
8
Sowers, Quinley
---
DQ
Event 20 Boys 8 & Under 25 Yard Butterfly
Age
Team
Name
Finals Time
CG
6
Elsen, Kasten
1
26.69
6
CG
8
Nielsen, Daylen
2
32.61
5
CG
8
Stecher, Jackson
3
35.97
4
HER
8
Pitts, Connor
4
36.11
3
CG
6
Sowers, Turner
---
X1:04.73
LWM
6
Foote, Langston
---
DQ
HER
6
Barnes, Lincoln
---
DQ
Event 21 Girls 9-10 25 Yard Butterfly
Age
Team
Name
Finals Time
LWM
10
Crocker, Adylaide
1
22.18
6
HER
10
Korgol, Ellie
2
22.51
5
CG
9
Nielsen, Haylee
3
27.31
4
CG
9
Peterson, Hannah
4
30.99
3
LWM
9
Mauk, Mallorie
5
31.31
2
HER
9
Korgol, Kyla
6
47.38
1
CG
10
Mullen, Whitlyn
---
X26.03
CG
10
Johnson, Laine
---
X32.91
CG
9
Cannon, Briley
---
X35.47
CG
9
Villalobos, Isabell
---
X37.56
CG
9
Seymour, Hannah
---
DQ
Event 22 Boys 9-10 25 Yard Butterfly
Age
Team
Name
Finals Time
CG
10
White, Leo
1
22.00
6
HER
9
Billinger, Gage
2
29.45
5
LWM
10
Gustus, Hudson
3
30.95
4
HER
9
Brunner, Noah
4
34.00
3
HER
10
Meyer, Kolton
---
DQ
Event 23 Girls 11-12 50 Yard Butterfly
Age
Team
Name
Finals Time
HER
13
Roman, Maddison
1
43.89
6
LWM
12
Lofdahl, Hensli
2
48.15
5
HER
11
Barton, Hailey
3
56.68
4
HER
11
Ecklund, Isabelle
4
58.02
3
LWM
11
Mauk, Madelyn
5
58.45
2
LWM
11
White, Marin
6
1:08.97
1
HER
11
Becker, Rylan
---
X56.64
LWM
11
Elseth, Jersey
---
X1:07.46
Event 24 Boys 11-12 50 Yard Butterfly
Age
Team
Name
Finals Time
LWM
11
Lundberg, Julian
1
41.81
6
HER
12
Vinduska, Lucas
2
51.26
5
HER
12
Vinduska, Gabe
3
58.41
4
Event 25 Girls 13-14 50 Yard Butterfly
Age
Team
Name
Finals Time
CG
13
Wendel, Danielle
1
39.58
6
HER
14
Smith, Brooklyn
2
40.03
5
HER
13
Brunner, Leah
3
40.85
4
LWM
13
Heline, Makenzie
4
42.16
3
HER
13
Becker, Lacey
5
42.92
2
LWM
13
Lundberg, Helena
6
50.09
1
CG
14
Spittles, Elana
7
52.87
HER
14
Mefford, Kahlen
---
X52.20
Event 26 Boys 13-14 50 Yard Butterfly
Age
Team
Name
Finals Time
HER
13
Vinduska, Nathan
1
36.01
6
HER
14
Becker, Koby
2
37.36
5
CG
13
McCra, Zachary
3
43.21
4
CG
13
Breese, John
4
48.33
3
HER
13
Svitak, Cameron
---
DQ